kolonie, wczasy, wypoczynek - Rowy
12 styczeń 2016
Warto wiedzieć
 
Drodzy Państwo!
Priorytetem naszej działalności jest organizacja imprez turystycznych bez pośrednictwa we własnych ośrodkach wypoczynkowych w Rowach nad Bałtykiem. Nieskażona i dzika przyroda Słowińskiego Parku Narodowego w Rowach  przyjazne nastawienie do gości i przede wszystkim wyważona relacja cen i usług daje pełne zadowolenie z pobytów w naszym ośrodku. Gwarancją naszych usług jest 25letnie doświadczenie w organizowaniu imprez turystycznych - kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych gości (liczne referencje i podziękowania). Na organizowane przez nas imprezy posiadamy polise ubezpieczeniową OC organizatora turystyki w wys. 150 000,00 złotych.
Podczas pobytu u nas mogą Państwo poznać bogate i ciągle kultywowane tradycje ludowe i posmakować '' domowych'' potraw serwowanych przez naszą kuchnię. Proponowane przez specjalistów aktywne formy wypoczynku i rozrywki w leczniczym mikroklimacie zapewniają regenerację sił witalnych i profilaktyczne efekty zdrowotne. Bogata infrastruktura Słowińskiej Perły (500m2) sal różnego przeznaczenia , place zabaw i duża ilość boisk sportowych do popularnych dyscyplin sportowych stwarzają możliwość przeprowadzenia wielu atrakcyjnych zajęć kulturalnych i sportowo - rekreacyjnych w zdrowotnym klimacie. W pobliżu ośrodka znajduje się : gminny park kultury i rozrywki gminy Ustka (za płotem ośrodka), promenada nadmorska 200m, port rybacki 400m, kościół zabytkowy 500m , Słowiński Park Narodowy - Światowy rezerwat biosfery ze szlakami turystyki pieszej i rowerowej, muzeum SPN 800m,    
Wyjątkowe położenie Ośrodka przy głównym deptaku spacerowym Rowów, nad brzegiem morza, w otoczeniu wydmowego lasu sosnowego zapewnia występowanie najwyższego stężenia aerozolu morskiego w powietrzu. Aerozol morski w połączeniu z leczniczym działaniem żywicy sosnowej tworzy specyficzny zdrowotny mikroklimat
 w obszarze ośrodka. Usytuowanie na linii brzegowej morza(50m), zapewnia najwyższe stężenie aerozolu morskiego w powietrzu. `(.) Specyficzną właściwością klimatu wybrzeża jest występowanie aerozolu morskiego składającego się z kryształów soli morskiej i jodu, który powstaje w wyniku rozbryzgiwania się fal morskich. Optymalne warunki do inhalacji naturalnego aerozolu morskiego występują przy brzegu morza, natomiast jego ilość w powietrzu zmniejsza się wraz z odległością od brzegu morskiego, wynosząc w odległości ok. 150 metrów od morza 60 % wartości obserwowanych nad brzegiem morza.

,, Kąpiąc się , opalając na plaży czy spacerując brzegiem morza, mniej lub bardziej świadomie wzmacniamy zdrowie. Hartując organizm kąpielami w wodzie morskiej  i kąpielami powietrznymi w klimacie morskim czynimy go mniej podatnym na nagłe zmiany temperatury otoczenia, a przez rozsądne kąpiele słoneczne dodatkowo wzmacniamy swoje naturalne  mechanizmy obronne . Klimat morski Bałtyku w połączeniu z kąpielami w wodzie morskiej działa hartująco , co wyraża się poprawą regulacji ukrwienia skóry i błon śluzowych, zwiększonym napięciem tętnic oraz zwiększeniem odporności na banalne infekcje".

Szeroka piaszczysta plaża (ok 100 m) przylegająca do Ośrodka Słowińska Perła jest na poziomie terenu ośrodka umożliwiając komfortowe i urokliwe spacery po plaży. Wykonana w ramach ochrony brzegu morskiego ze środków Unii Europejskiej kosztem 55 mln zł (pięćdziesiąt pięć milionów złotych),  sztuczna rafa w morzu przy ośrodku daje cieplejszą (2 – 3 `C) wodę morską, umożliwiając korzystanie z leczniczych właściwości morza od maja do końca września.

NAWET 3 `C CIEPLJSZE WODY BAŁTYKU PRZY O.W. SŁOWIŃSKA PERŁA 
PAWILONY OŚRODKA PRZY PLAŻYWIDOK Z OKNA OSRODKA NA PLAŻĘZEJŚCIE NA PLAŻĘ WPROST Z BRAMY OŚRODKA SŁOWIŃSKA PERŁA
Zobacz ofertęGALERIA